Derfor blir jeg nå værende i Den norske kirke
Selv mener jeg at Bibelen er tydelig på at seksuelt samliv er gitt til kvinne og mann i ekteskapet. Hvordan kan jeg da velge å bli værende i Den norske kirke?
Kirkemøtet har vedtatt at «det i tillegg til dagens liturgier for ekteskap og forbønn for borgerlig inngått ekteskap mellom kvinne og mann, må utarbeides tilsvarende liturgier som inkluderer likekjønnede par og som kan brukes overfor alle par». I Normisjon blir vi kontaktet av mennesker som lurer på hva de nå skal gjøre. I tillegg leser jeg i avisen ulike forslag om hva Normisjon som organisasjon bør gjøre, forslag som i større eller mindre grad tar høyde for den bredden av medlemmer Normisjon rommer.
I dette innlegget ønsker jeg kort å gjøre rede for hvorfor jeg personlig slik situasjonen er nå, velger å bli værende i Den norske kirke. La meg likevel aller først enda en gang bekrefte at vi i Normisjon lever godt med at folk velger ulikt når det gjelder kirkemedlemskap, også slik situasjonen er nå.
LES: Hvor går Normisjon?