Bibelen har et budskap til den enkelte, til individet, men også til samfunnet - til landet som helhet. Bibelen viser at Gud har et ‘opplegg’ for samfunnet, en måte mennesker skal omgåes hverandre på.
At de kommunistiske samfunnssystem som så helt satset på ateisme og gudsfornektelse, og som så voldsomt motarbeidet både Bibel og kristendom, falt som korthus på -90 tallet, bør jo vekke til ettertanke, ikke minst hos dem som også i vårt samfunn bekjenner seg til ateisme og gudsfornektelse.
Vi ser så tydelig at der man forsøker å fjerne fra folk den sanne, den virkelige og usynlige Gud, der kommer andre urettmessige ‘guder’ i stedet. Vi ser det er sant at der man bekjemper og fornekter sannheten, der inntar løgnen tronen.