For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

5 uker - 5 kroner Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

KJØP

| Debatt

Israel herjer ikke  i Gaza og Libanon

KAMP: Israelske soldater i en av angrepstunnelene til Hamas.
Publisert Sist oppdatert

I sitt innlegg forleden skrev Øystein Røiseland at han ikke forstår «hvordan bibeltro kristne kan fortsette å støtte Netanyahu-regjeringens herjinger i Gaza, Libanon og nå Vestbredden.»

Da er det han som har et problem, for hans premiss er feilaktig. Israel herjer ikke. De forsøker å berge livet ved å bekjempe og nøytralisere en fiende som har erklært folkemord på jødene. 

Det er vel heller Røiseland som ikke forstår situasjonen, og da blir hans utsagn hjelpeløst og uten mening. Han ser ikke ut til å forstå Israels eksistensielle kamp som de uprovosert er påført. Derfor bør han følge bedre med før han uttaler seg. Israel slåss for livet.

Powered by Labrador CMS