For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

5 uker - 5 kroner Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

KJØP

FOR: Mimir Kristjansson (R) ønsker en boikott av Israel.

Bompengepartiet stoppet Rødts planer om Israel-boikott

Rød side i ­Stavanger ville følge Oslo og ­boikotte Israel. Bompengepartiet og Senterpartiet satte foten ned for det.

Publisert Sist oppdatert

Mandag kveld stemte bystyret i Stavanger over et forslag om boikott av land som driver folkerettsstridig okkupasjon. Forslaget ble nedstemt med bare en stemmes overvekt, 33 mot 34 stemmer.

Forslaget gikk ut på at «kommunen skal avstå fra å ha midler investert i selskaper som produserer varer på områder okkupert i strid med folkeretten og som opererer på tillatelse fra okkupasjonsmakter.»

Forslaget ble fremmet av Rødt på vegne av SV og Arbeiderpartiet, som for bare måneder siden signerte den såkalte «Stavangeravtalen» sammen med Senterpartiet og Folkeaksjonen Nei til mer Bompenger (FNB).

Powered by Labrador CMS