Flere nordmenn fra Geilo og Ål har fått anonyme drapstrusler fra et nummer registrert i Litauen. Kripos er koblet inn, opplyser lensmann Torstein Seim (bildet). Foto: Fredrik Varfjell / NTB scanpix
Fredrik Varfjell / NTB scanpix
Drapstruet nordmenn fra fengsel i Litauen
Flere nordmenn har fått anonyme drapstrusler fra et nummer registrert i Litauen. Meldingen kommer trolig fra en mann som sitter fengslet i Litauen.
Lensmannen på Geilo har blitt kontaktet av flere personer som har fått tekstmeldinger med innhold som «vi skal drepe familien din».
– Dette dreier seg om klart straffbare forhold. Det er registrert trusler i andre politidistrikter på Østlandet, sier lensmann Torstein Seim ifølge VG.
Ifølge NRK er det trolig en mann som sitter fengslet i Litauen som står bak truslene. Han skal ha fått tak i noen ulovlig innførte mobiltelefoner som han bruker til å trakassere personer i Norge med. Vedkommende er dømt i en stor narkotikasak i Norge, og dommen er ikke ferdigsonet.