For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Illustrasjonsfoto: Rolf Anders Storset/CC/Flickr

Er jeg min egen herre?

«Men den som vil være stor blant dere, han skal være de andres tjener.» Matteus 20,26

Publisert Sist oppdatert

Paulus skriver i 1. Kor 3,9 at vi er Guds medarbeidere. Jesus kom selv for å tjene, og Paulus skriver i brevet til Filipperne 2,5 om at det samme sinnelag som var i Jesus Kristus, skal være i oss. Allerede i skapelsen gir Gud menneskene et forvalteransvar.

Å være en tjener handler om ikke lenger å ha råderett over seg selv. Vi er nå blitt borgere av himmelen, Jesus er Herre, og vi er takknemlige tjenere. Som en tjener disponerer jeg ikke lenger tiden min som jeg selv vil? Alle mine eiendeler er gitt meg av Jesus, og jeg tjener Ham med alt jeg er og har?

Gud har dessverre stor mangel på tjenere og arbeidere. Rundt deg er det mennesker som lengter etter Jesus. De venter på en tjeneste fra deg, som kan åpenbare Kristus for dem.

Powered by Labrador CMS