For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

5 uker - 5 kroner Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

KJØP

I HARDT VÆR: Den Islandske utdannings- og barneministeren Ásthildur Lóa Þórsdóttir trekker seg fra regjeringen etter at det ble kjent at hun hadde et kjærlighetsforhold til en mindreårig og fikk et barn med ham da hun var 22 år gammel.

Islandsk minister fikk barn med barn i menigheten

Islands utdannings- og barneminister går av etter at det ble kjent at hun hadde et romantisk forhold til en 15 år gammel gutt da hun selv var 22 år.

Publisert Sist oppdatert

Det var den islandske kringkasteren Ruv som kunne avsløre at utdanningsminister Ásthildur Lóa Þórsdóttir hadde et forhold til en 15-åring for 30 år siden.

De to møttes da hun ledet ungdomsarbeidet i den religiøse menigheten Tro og liv. De fikk også et barn sammen. Da barnet ble født var gutten 16 år og Þórsdóttir 23.

Barnets far sier selv at han fikk ha kontakt med sønnen, men at denne tilgangen ble avskåret da barnet fortsatt var under ett år. Han fortsatte å betale barnebidrag.

Powered by Labrador CMS