For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Representanter fra det afghanske sivilsamfunnet og Taliban har møttes til flere samtalerunder de siste ukene, senest i Doha søndag og mandag. Bildet er fra den forrige samtalerunden, som fant sted i Moskva i mai. Foto: AP / NTB scanpix

Partene har tatt første steg mot fred i Afghanistan – lover å redusere volden

Representanter for Taliban og det afghanske sivilsamfunnet er blitt enige om de grove rammene for et veikart mot fred. Partene lover å redusere volden i landet.

Publisert Sist oppdatert

Det to dager lange møtet i Qatars hovedstad Doha, hvor rundt 70 delegater deltok, startet søndag og ble arrangert i fellesskap av Qatar og Tyskland.

I morgentimene tirsdag opplyser Qatars utsending til samtalene at partene har kommet til enighet om en felles uttalelse.

Lover mindre vold

Powered by Labrador CMS