For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

FORLAG: Tom Teien (t.h) fortsetter som forlagssjef i Lunde forlag etter avtalen om fusjon med Luther forlag er inngått med Pål Andre Lauritzen (t.v.), administrerende direktør i Vivo.

Slutt på pavebøker når Lunde overtar Luther

Misjonssambandets forlag kommer trolig ikke til å gi ut pavebøker, slik Luther har gjort.

Publisert Sist oppdatert

Fredag ble det kjent at to mest tradisjonsrike forlagene i Kristen-Norge slår seg sammen. Misjonssambandets Lunde forlag overtar i praksis Luther forlag. Lunde har 85 prosent av aksjene, forlaget skal hete Lunde forlag a.s og ha kontor på Fjellhaug i Oslo, hvor Misjonssambandet har sitt hovedkontor. Tom Teien fortsetter som forlagssjef i Lunde.

– Hva er grunnen til at dere slår dere sammen?

– Vi er veldig like, vi har en lik grunnvoll. Vi har tro på at vi vil stå sterkere i markedet og ruste oss til det som ligger foran, sier Teien.

Powered by Labrador CMS