For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

5 uker - 5 kroner Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

KJØP

ADVOKATER: Kristin Hallsjø Aarvik (t.v.) sammen med Liv Inger Gjone Gabrielsen, regjeringsadvokater i saken mellom Jehovas vitner og staten

Staten reagerer på Jehovas vitner-dommen: – Vil ta tid å vurdere anke

Jehovas vitner vant suverent i retten: Staten må punge ut 8,5 millioner kroner. 

Publisert Sist oppdatert

I dag ble Jehovas Vitner frikjent i Borgarting lagmannsrett. 

– Vi er glade for lagmannsrettens rettferdige avgjørelse, som opprettholder rettighetene og gjenoppretter det gode omdømmet til tusenvis av norske borgere som bekjenner seg til troen til Jehovas vitner, skriver Jørgen Pedersen i en e-post til Dagen. Han er talsperson for Jehovas vitners informasjonsavdeling i Skandinavia. 

Ifølge Pedersen er avgjørelsen er i tråd med høyesterett i andre land og fra Den europeiske menneskerettighetsdomstolen, og er en seier til religions- og ytringsfrihet. 

Powered by Labrador CMS