For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

5 uker - 5 kroner Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

KJØP

BYGGER UT: Israel reagerer på danningen av den nye palestinske regjeringen i Ramallah ved å gi grønt lys for bygging av 1.500 husvære i Judea og Samaria. – Det er både en rett og en plikt for staten Israel å bygge over hele landet, sier boligminister Uri Ariel. Bildet: Nybygging i bosettingen Eli i Samaria.

Israel svarer Hamas med mer bygging

Israel reagerer kraftig på danningen av den nye palestinske samlingsregjeringen. Boligminister Uri Ariel gir grønt lys for bygging av nye 1.500 husvære i Judea og Samaria og østlige deler av Jerusalem.

Publisert Sist oppdatert

De nye byggetillatelsene kommer som er klar reaksjon på etableringen av den nye palestinske regjeringen i Ramallah der Hamas er representert. Hamas er av både USA, EU og Israel definert som en terrororganisasjon, og Israel har derfor brutt de diplomatiske forbindelsene med den nye palestinske regjeringen.

Onsdag åpnet boligminister Uri Ariel for bygging av 1.500 nye husvære, mange også utenfor eksisterende bosettinger på Vestbredden og i det østlige Jerusalem. Det sa han er en passende reaksjon fra Israels side på den nye «palestinske terror-regjeringen» som ble tatt i ed tidligere denne uken.

Bygger over alt

Powered by Labrador CMS