For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

5 uker - 5 kroner Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

KJØP

MØTTES: Nina og Geir Edvin Frøen møttes på disippeltreningsskole. Begge hadde en drøm om å bli misjonærer.

Nina og Geir Edvin måtte gi opp misjonærdrømmen

Han var bare 14 da han drømte om å reise ut i misjon. Da «døren ble stengt» måtte han spørre seg: Hvem er jeg nå?

Publisert Sist oppdatert

I april 2012 får familien Frøen beskjed om at de må forlate landsbyen de bor i. Muslimer i området er i opposisjon til myndighetene, og etter hvert blir det for utrygt å være der som familie. Den lokale menigheten i Etiopia kjenner seg også truet og nøder dem til å dra.

Det haster å komme avgårde, så allerede neste morgen er de på vei vekk fra stedet de har bodd det siste halvannet året.

Familien må ta farvel med landet de opplever at Gud kalte dem til, men både Nina og Geir Edvin innstiller seg på at de skal reise ut igjen. Til et annet land.

Powered by Labrador CMS